Искаш ли да влезеш в света на Морганвил?
Единственото, което трябва да направиш е да се регистрираш.
Искаш ли да влезеш в света на Морганвил?
Единственото, което трябва да направиш е да се регистрираш.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Преместени сме в muse-bg.net
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Control panel

Моят профил

Информация

Преференции

Подпис

Аватар

Социални

Приятели и врагове

Потребители

Групи

Лични съобщения

Входящи

Изходящи

 Други

Теми, които следя

Top posters
Raven (1413)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
vamp_lady898 (772)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
mono89 (729)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
Luxuria (535)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
Bibs (438)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
emi (407)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
krisinka_24 (378)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
Vampire Huntress (378)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
Райс (360)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
melrose (351)
Лоръл Хамилтън I_vote_lcapЛоръл Хамилтън I_voting_barЛоръл Хамилтън I_vote_rcap 
Издателства и приятели
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 40, на Пет Фев 02, 2024 10:04 am
Most Viewed Topics
Working Stiff
Да преброим обратно от 9999
Благодарности на издателства:
Опиши настроението си с емотиконка
Какво слушате в момента?
Да преброим до 9999 / продължение /
Приятели на форума
Асоциации
Новини от издателство Ибис
Малки сладки лъжкини
Споделени преводи:
Лоръл Хамилтън Banner10
1. Her Vampire Husband /+18/
2. Racing The Moon /+18/
3. After the Kiss /+18/
4. The Secret Circle: The Initiation - #1
5. The Secret Circle: The Captive -#3
6. The Vampire Diaries: The Return Midnight - #7
7. The Nine Lives of Chloe King: The Fallen
8. Unearthly
9. Divergen
10. Fifty shades of gray


Резюметата на книгите
Follow Us
Брояч

 

 Лоръл Хамилтън

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Райс
Старши Модератор
Старши Модератор
Райс


Брой мнения : 360
Join date : 14.02.2010
Age : 32
Местожителство : Дом е там, където дупето ти седне ^^

Лоръл Хамилтън Empty
ПисанеЗаглавие: Лоръл Хамилтън   Лоръл Хамилтън Icon_minitimeВто Апр 06, 2010 4:11 pm

Лоръл Хамилтън Gnu_laurell_hamilton01

Лоръл Хамилтън, родена на 19 февруари 1963г., е американска писателка на свръхестествена и еротична литература. Основната и поредица е тази за убийцата на вампири Анита Блейк, но през 2000г. започва още една поредица - за приказната принцеса Мери Джентри, която става частен детектив.

Характерно за писането на Хамилтън е яркостта на езика и смесването на различни типове светоусещане. Затова и не може да бъде причислена към точно определен жанр - наблюдават се характерни линии от фентъзито, научната фантастика, хоръра и дори романтиката. В частност, поредицата за Анита Блейк в повечето случаи е определяна като детективски роман, фентъзи или хорър.

В поредицата за убийцата на вампири, разказвач е самата главна героиня - Анита, която живее във фантастичния Сейнт Луис, който е подобен на реалния. Разликата е, че не само същества като вампирите и превръщачите са истински, но и всички хора знаят, че те съществуват, а и са равноправни граждани на Америка. Поредицата проследява неспиращите конфликти на Анита със свръхестественото, докато тя се опитва да разреши поредната мистерия, осъзнава собествените си сили, и преодолява серии от сложни романтични и политически взаимоотношения.

Лично мнение: До колкото знам за авторката - твърдият материал относно секс-сцените за Анита и Мери са и предоставени от съпуга и - Джон (мисля), който е 10 години по - малък от нея и явно доста добре се спогаждат в това отношение.
Относно поредицата за Анита Блейк: Книгите са интересни, четат се на един дъх и не затормозяват съзнанието на читателя. Препоръчвам ви да им дадете шанс. На български са издадени първите пет, а шестата е в процес на преработка от общо 17-те от поредицата: Престъпни удоволствия, Усмихнатият труп, Циркът на прокълнатите, Кафенето на лунатиците и Кървари кости. Има ги в повечето книжарници на щандовете за фентъзи. Smile
Върнете се в началото Go down
Luxuria
Старши Модератор
Старши Модератор
Luxuria


Брой мнения : 535
Join date : 15.04.2010
Age : 32

Лоръл Хамилтън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лоръл Хамилтън   Лоръл Хамилтън Icon_minitimeВто Май 11, 2010 9:11 am

Обожавам я! Не мога да кажа нещо по-извъртяно. Обожавам поредицата й за Анита, която и след 18 книги не ми омръзва и напротив - искам още и още, защото става по-интересно. Също така изчетох и първата книга от поредицата за Мери Джентри, която също ми хареса. Явно Лоръл има някакъв фетиш към мъже с естремно дълги коси (представете си до глезените...и разноцветни).
Също така чета и редовните й съобщения в Туитър и не мога да не се съгласявам с много от нещата, над които размишлява. На моменти в книгите прекаленото "умуване" втръсва, но и все пак читателят осъзнава, че има истина в думите, макар и да са на измислен герой.
Мисля, също така, че споделянето й в социалните мрежи, така подробно, ни доближавам много до живота й. Аз поне имам чувството, че ми е много близка, все пак тя "е" Анита, или поне в началото на поредицата беше. Все пак авторът е този, който слага мислите в главите на героите си, и след толкова време имам чувството, че знам как мисли тази жена. Възхищавам се на умението й непрестанно да замисля нови и нови ситуации - смешни, тъжни, заплетени, напрегнати. Както и на това, че успява да задържи вниманието от първата до последната дума на книгите си.
Вярно, книгите й са доста екстремни на моменти, но заради моментите на проникновение си струват.
Няма съвършени хора, но има хора, на които може да се възхищаваме и за мен тя е една от тях.
Върнете се в началото Go down
http://vampirediaries.superbgfans.com/
Пацк0
Под защита на Амели
Под защита на Амели
Пацк0


Брой мнения : 111
Join date : 26.05.2010
Age : 29

Лоръл Хамилтън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лоръл Хамилтън   Лоръл Хамилтън Icon_minitimeНед Май 30, 2010 10:47 pm

Много ми харесва начина и на писане и идеите,които идват от болния и мозък Very Happy Супер авторка е.
Върнете се в началото Go down
krasi9mir
Под защита на Брандън
Под защита на Брандън



Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2010

Лоръл Хамилтън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лоръл Хамилтън   Лоръл Хамилтън Icon_minitimeЧет Апр 07, 2011 6:28 pm

И аз съм съгласен с написаното от вас. Страхотна авторка е. Обожавам я.
Върнете се в началото Go down
Дийдра
Преводач
Преводач
Дийдра


Брой мнения : 239
Join date : 22.10.2011

Лоръл Хамилтън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лоръл Хамилтън   Лоръл Хамилтън Icon_minitimeВто Ное 01, 2011 8:28 pm

Как и аз обожавах Лоръл Хамилтън, когато започнах да чета Анита Блейк... Първите няколко книги от поредицата влизат в списъка на любимите ми. Интересен свят, герои, които харесвам и невероятна история! Помня как всеки път си мислех `е сега вече няма как да се измъкнат живи...`
Не мога да кажа и че останалите й, главно еротични книги, са лоши, но има предостатъчно такива и колкото и да ги бива, не мога да ги определя като нещо уникално. Това, в което се влюбих, бяха заплетените страшни истории, които ме държаха на ръба на стола ми в напрежение, понякога по цяла нощ, и това е което показва въображението, което авторката има.
Според мен щеше да е най-добре да остави постоянния секс с най-различни мъже за Мери и да продължи Анита в стила, в който започна. Но уви.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/SupernaturalBGFans
Sponsored content





Лоръл Хамилтън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лоръл Хамилтън   Лоръл Хамилтън Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Лоръл Хамилтън
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» "Огнено жертвоприношение" от Лоръл Хамилтън

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Книги :: Автори-
Идете на: